Obrázok v pozadí

O Café Britt

Chuť Kostariky na jeden dúšok

Ak ste mali to šťastie a navštívili Kostariku, názov Café Britt pre vás nebude neznámym pojmom.

Popredná značka kávy skutočných gurmánov je na Kostarike rozšírená už viac ako 30 rokov a okrem kaviarní ju servírujú v hoteloch, reštauráciách či obchodoch so suvenírmi po celej krajine. S veľkou pravdepodobnosťou ste svoju prvú šálku Café Britt vypili vo svojej hotelovej izbe a v tradičnej reštaurácii ochutnali kostarické „café chorreado“ alebo obľúbené cappuccino.

Pokiaľ vás výlet do týchto exotických končín ešte len čaká, pozývame vás k zmyslovému zážitku, ktorý si môžete dopriať v pohodlí svojho obľúbeného miesta už teraz. Spoločnosť vám budú robiť omamné vône a lahodné chute našich klasických kostarických jednodruhových káv a zmesí.

Zažite ohromujúce sopky, úchvatný výhľad na hory a kultúrne ikony pri virtuálnej prehliadke toho najlepšieho z Kostariky. Preskúmajte jedinečnú kávovú kultúru a tradičné výrobné metódy s našimi kávami v limitovanej edícii a spoznajte pôvodnú kostarickú divočinu a význam svetoznámej biodiverzity tejto krajiny. S každým ďalším dúškom lepšie pochopíte, prečo je Café Britt chuťou Kostariky

Cesta Café Britt na Slovensko

Kostariku som prvýkrát navštívil v roku 2009. Krajinu a miestnych ľudí som si zamiloval na prvý pohľad. Prebúdzanie sa za dažďa, vôňa rastlín, zvuky džungle a blízkosť sopiek. Bol to jeden z mojich najúžasnejších cestovateľských zážitkov.

Silu prírody tu cítite na každom kroku. Navštívil som kávové plantáže umiestnené vysoko v horách, kde mi vysvetlili, že káva pestovaná tak vysoko, je tá najlepšie káva na svete. Nebolo ťažké objaviť značku Café Britt.

Ak by ste nejakým zázrakom nenarazili na jej kaviarne, tak určite na obchody s kávou a úžasnou čokoládou. Zachutili mi okamžite. Odvtedy som si z každej cesty vozil niekoľko balení ich kávy a čokolád. Už vtedy som sa pohrával s myšlienkou dostať tieto výnimočné produkty do Európy a na Slovenský trh. Čas bežal a do komunikácie s Café Britt, s úmyslom dohodnúť sa na spolupráci a dovoze ich produktov na Slovensko, som sa pustil po návrate z latinskej Ameriky až v roku 2018.

Doviezli sme prvé vzorky kávy a každú z nich podrobne skúšali, merali, ochutnávali, aby som vám dnes mohol ponúknuť to najlepšie, čo som na svojich cestách objavil a ochutnal. 

 

Nech sa páči – chuť Kostariky!

Jozef Farkaš

CEO ASUAN a.s.